Poziv na predavanje "Project...
Autor: Karlo Brunović

Predavanje "Project Management Research at Delft University of Technology with an example of the application of Q-methodology" održat će naša gošća Marian Bosch-Rekveldt u četvrtak 05.10.2017. s početkom u 15 sati u predavaoni 121.

Marian Bosch-Rekveldt je docent iz područja upravljanja projektima na Delft University of Technology u Odjelu za projektiranje i upravljanje infrastrukturom.

Diplomirala je strojarstvo (1999.) i doktorirala u području upravljanja projektima (2011.). Prije početka doktorskog studija 2006. godine, radila je kao inženjer i voditeljica projekata u TNO-u, Nizozemskoj organizaciji za primijenjena istraživanja. Vratila se na Sveučilište 2006. godine radi doktorskog istraživanja u području upravljanja projektima.

Godine 2011. završila je disertaciju pod nazivom "Upravljanje složenošću projekta: studija o prilagodbi ranijih faza projekta radi poboljšanja izvršenja u velikim inženjerskim projektima". Nakon toga je postala docent na Fakultetu tehnologije, politike i menadžmenta te je ubrzo prešla na fakultet Građevinarstva i geoznanosti od veljače 2013.

Sudjeluje u nastavi (BSc, MSc, PhD i stručno obrazovanje, uključujući razvoj online obrazovanja) i istraživanju u području upravljanja velikim (infrastrukturnim) projekata. Njezini glavni istraživački interesi odnose se na poboljšanje uspješnosti projekata, a glavni istraživački interes je pronalaženje boljih načina suočavanja s njihovom inherentnom složenosti.

Sa Zavodom za organizaciju građenja surađuje od 2013. kroz rad u NETLIPSE (Network for the dissemination of knowledge on the management and organisation of large infrastructure projects in Europe). Trenutno radi na komparativnoj studiji o kulturnim čimbenicima koji utječu na perspektive kriterija uspjeha, koja se temelji se na zasebnim studijama koje su provodile na TU Delft i Građevinskom fakultetu. U svom izlaganju, Marian će predstaviti istraživanja svoje istraživačke skupine, s posebnim osvrtom na primjer primjene Q-metodologije u istraživanju u području upravljanja projektima u Nizozemskoj.