Izbornik predmeta
Info
Ovaj predmet nije moguće upisati.
Raspored predavanja u akademskoj godini 2019./2020.

U zimskom semestru akademske godine 2019./2020. predavanja će se održavati utorkom od 15:15-17:00 sati u predavaonici 213. Studenti su obavezni prisustvovati na 75% predavanja.

IZVEDBENI PLAN PREDAVANJA I KOLOKVIJA
Datum
R.br.
Predavanje
01.10.2019.
I.
Pregled tipova mostova i odabir nosivog sustava mosta 
Vrste i dijelovi projekta mosta
15.10.2019.
II.
Pločasti betonski mostovi
22.10.2019.
III.
Rebrasti betonski mostovi
29.10.2019.
IV.
Sandučasti betonski mostovi
05.11.2019.
V.
Okviri i  razupore
12.11.2019.
VI.
Nadvožnjaci, mali i integralni mostovi
19.11.2019.
VII.
Donji ustroj mostova
26.11.2019.
VIII.
I. KOLOKVIJ (ujutro 08:15-10:00h)
Mostovi s punostijenim čeličnim nosačima 1/2
(Konstrukcijsko oblikovanje, uskopojasi i širokopojasi nosači, problem torzije)
03.12.2019.
IX.
Mostovi s punostijenim čeličnim nosačima 2/2
(Roštiljno djelovanje, proračun i modeliranje, dimenzionoranje, stabilnost)
10.12.2019.
X.
Čelične ortotropne ploče u mostovima 
17.12.2019.
XI.
Spregnuti mostovi 1/2
(Općenito, konstrukcijsko oblikovanje, ponašanje, reologija)
07.01.2020.
XII.
Spregnuti mostovi 2/2
(Proračun i dimenzioniranje)
14.01.2020.
XIII.
Rešetkasti mostovi
21.01.2020.
 
II. KOLOKVIJ 
 
 
POPRAVNI KOLOKVIJ (u terminu prvog ispitnog roka)

 


Raspored vježbi u akademskoj godini 2019./2020.

U zimskom semestru akademske godine 2019./2020. vježbe će se održavati srijedom od 08:15-10:00, 10:15-12:00 i od 12:15-14:00 sati u predavaonicama 216, C4, C6 i P1, prema objavljenom rasporedu.
U tjednima kada su konstruktivne vježbe grupe su dodatno podijeljene.

Raspored grupa 
po terminima i 
učionicama
Srijeda 
08:15-10:00 
(dvorana C4)
Srijeda 
10:15-12:00
(dvorana P1)
Srijeda 
12:15-14:00
(dvorana 216)
Srijeda 
12:15-14:00
(dvorana C6)
Projektantske
vježbe
 
grupe:
C1 i C2 
(Hrelja Kovačević)
grupe:
B1 i B2 
(Srbić)
grupe:
A1 i A2
(Vlašić)
Konstruktivne 
vježbe
grupa:
C1 
(Hrelja Kovačević)
grupe:
A1 (Vlašić)
B1 (Srbić)
C2 (Hrelja Kovačević)

grupa:
B2 
(Srbić)

grupa:
A2
(Vlašić)


Raspored studenata po grupama objavljen je u repozitoriju.

Tijekom vježbi svaki student izrađuje program - konstrukcijsko rješenje dvije varijante dispozicije i analizu djelovanja. Ocjena iz vježbi utvrđuje se na temelju uspješnosti u rješavanju i obrani programa. Pozitivno ocijenjen program je uvjet za potpis.

Studenti su obavezni prisustvovati svim vježbama.

IZVEDBENI PLAN VJEŽBI
Datum
R.br.
Sadržaj vježbi
Tip vježbi
02.10.2019.
I.
Dispozicije mostova, karakteristični elementi presjeka i uzdužnog rasporeda
Primjeri izvedbe
Projektantske
09.10.2019.
II.
Programski zadatak – zadani prijelaz, mogući tipovi mostova kao opcije prijelaza 
Opcija prijelaza 1: Dispozicija
Projektantske
16.10.2019.
III.
Opcija prijelaza 1: Oblikovanje poprečnog presjeka
Projektantske
23.10.2019.
IV.
Opcija prijelaza 1: Donji ustroj i oprema mosta
Pregledni nacrt mosta (opcija 1)
Projektantske+
Konstruktivne
30.10.2019.
V.
Pregledni nacrt mosta (opcija 1)
Konstruktivne
06.11.2019.
VI.
Pregledni nacrt mosta (opcija 1)
Konstruktivne
13.11.2019.
VII.
ROK ZA PREDAJU DISPOZICIJE 1: U TJEDNU 11.-15.11.
Opcija prijelaza 2: Dispozicija
Projektantske
20.11.2019.
VIII.
Opcija prijelaza 2: Oblikovanje poprečnog presjeka, Donji ustroj i oprema mosta
Projektantske
27.11.2019. IX. Pregledni nacrt mosta (opcija 2) Konstruktivne
04.12.2019.
X.
Pregledni nacrt mosta (opcija 2)
Konstruktivne
11.12.2019.
XI.
Analiza opterećenja – stalna opterećenja (faze izvedbe), promet, temperatura
Projektantske
18.12.2019.
XII.
Analiza opterećenja – vjetar, potres 
Projektantske 
08.01.2020.
XIII.
Pregled analize opterećenja 
Konstruktivne
15.01.2020.
XIV.
Pregled analize opterećenja 
Konstruktivne
22.01.2020.
XV.
Predaja i obrana programa
ZADNJI ROK ZA PREDAJU I OBRANU PROGRAMA: U TJEDNU 20.-24.01.
Konstruktivne

 


Potpis

Za stjecanje prava na potpis potrebno je postići minimalno 25% uspješnosti na dva kolokvija, uz predan i pozitivno ocijenjen (obranjen) program, prisustvo na vježbama (100%) i prisustvo na predavanjima (75%).


Kolokviji i ispit

Redovni kolokviji se održavaju se prema objavljenom rasporedu. Popravni kolokvij održava se u tjednu nakon završetka nastave, u terminu prvog zimskog ispitnog roka. Popravnom kolokviju mogu pristupiti samo studenti koji su pozitivno ocijenjeni (min 60%) na barem jednom redovnom kolokviju. Popravni kolokvij sadržava pitanja iz čitavog kolegija.

Za oslobađanje od polaganja ispita potrebno je postići minimalno 60% uspješnosti na dva kolokvija, uz predan i pozitivno ocijenjen program.

Ukupna ocjena se formira iz ocjene kolokvija i ocjene vježbi.

Ispitu se može pristupiti nakon dobivenog drugog potpisa ukoliko student nije oslobođen polaganja ispita preko kolokvija ili ukoliko nije zadovoljan postignutim uspjehom na kolokvijima.  


Konzultacije

Konzultacije će se održavati prema slijedećem rasporedu:

Asistent
Kabinet
Vrijeme
Anđelko Vlašić
glavna zgrada, soba 125
ponedjeljak 12:00-14:00
Mladen Srbić
glavna zgrada, soba 128
ponedjeljak 12:00-14:00
Gordana Hrelja Kovačević
glavna zgrada, ured asistentice
ponedjeljak 12:00-14:00

 


Demonstrature

Demonstrature iz predmeta Mostovi 2 održavati će se prema slijedećem rasporedu:

UTORAK: 13 - 15 h, C4 (demonstrator ?)

PETAK: 11 - 13 h, KU1 do 01.12., C5 od 01.12. (demonstrator ?)


Obavijesti
Forum
Sortiraj prema: naslovu | vremenu zadnjeg odgovora | vremenu otvaranja teme
Naslov Odgovori Zadnji odg.
Česta pitanja