Obrasci

SKENIRANJE NA ZAHTJEV

  1. SKENIRANJE NA ZAHTJEV

Skeniranje na zahtjev je usluga koja omogućava narućivanje elektroničkih preslika članaka i poglavlja iz fonda Knjižnice. Usluga je dostupna svima studentima i zaposlenicima Fakulteta. Naručiti se mogu skenovi znanstvenih i stručnih članaka i poglavlja iz fonda Knjižnice pritom vodeći računa o autorskim pravima. Prioritet pri skeniranju ima građa koju nije moguće posuditi. Skenirana građa se smije koristiti isključivo za potrebe nastave i znanstvenog rada. Usluga se ne naplaćuje.

Osobni podaci
Ime i prezime
E-mail
Telefon
Adresa
Mjesto, poštanski broj
Zanimanje, ustanova
Podaci o narudžbi
Autor ili urednik
Naslov
Mjesto izdanja
Izdavač
Godina izdanja
Signatura
Napomene (za skeniranje građe navesti broj stranica, rezoluciju i format)
Datum
Pristanak

Novosti

Skupnu radionicu pretraživanja elektroničkih izvora znanstvenih i stručnih informacija održala je voditeljica Knjižnice za studente prijediplomskog studija u računalnoj učionici KU2 28. 4. 2025. Individualne radionice informacijske pismenosti se redovito održavaju u Knjižnici na zahtjev studenta. Zahtjev za terminom radionice se šalje na e-mail adresu: knjiznica@grad.unizg.hr Cilj radionice je edukacija studenata o mogućnostima pristupa e-izvorima znanstvenim i stručnim informacijama te samostalno pretraživanje bibliografije za pisanje znanstvenih i stručnih radova.
Koje su temeljne sigurnosne prijetnje i izazovi u eri informacijskog društva? Pitanja koja bi državni akteri, u kontekstu nacionalne sigurnosti, trebali postaviti, između ostalog, uključuju sljedeće: U koju svrhu tvrtke poput Googlea i Baidua digitaliziraju knjige i časopise? U koju svrhu tvrtke poput Baidua, Alfe i Tesle prikupljaju podatke o cestovnoj infrastrukturi i prometu? U koju svrhu tvrtke poput Clearview AI prikupljaju slike lica? U koju svrhu društvene mreže prikupljaju podatke o svojim korisnicima i posjetiteljima? Je li kineski sustav društvenog kreditiranja jedini sustav takve vrste koji postoji? Hoćemo li svjedočiti rastu takvih sustava na globalnoj razini? Kako osigurati da širenje lažnih vijesti ne postane kontaminacija vijesti i cenzura informacija? Imamo li istinski kapacitet da osiguramo pravovremene i točne informacije i jesmo li spremni boriti se protiv hibridnog ratovanja kibernetičkih informacija? Osnažuje li naš obrazovni sustav mlade generacije da shvate moć generativne umjetne inteligencije?
U srijedu, 17. siječnja, u našoj je Knjižnici održano predstavljanje knjige izv. prof. dr. sc. Ivice Martinjaka MATEMATIČKA ANALIZA in medias res.
Revizijom Zbirke doktorskih, magistarskih i specijalističkih radova sastavljen je popis radova koje posjeduje naša Knjižnica. Zbirka, odnosno radovi podijeljeni su na tri područja: arhitektura, građevinarstva i geodezija.