Na natječaju 'Shema za jačanje primijenjenih istraživanja za mjere prilagodbe klimatskih promjena' Građevinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu dodijeljen je 630 tisuća kuna sredstava za sudjelovanje u projektu 'Razvoj sustava kontrole i obrane luka od unosa stranih vrsta 2020-2023' (KK.05.1.1.02.0013).

U svojstvu nositelja projekta, Odjel za akvakulturu Sveučilišta u Dubrovniku potpisao je s Ministarstvom zaštite okoliša i energetike te Fondom za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt ukupne vrijednosti 3.203.602,53 kn za koji je osigurano 100% bespovratnih sredstava.

Partneri na projektu:

doc. dr. sc. Marijana Pećarević, SVEUČILIŠTE U DUBROVNIKU ODJEL ZA AKVAKULTURU
Izv. prof. Dalibor Carević, Prof. Goran Lončar,  SVEUČILIŠTE U ZAGREBU GRAĐEVINSKI FAKULTET
dr.sc. Romina Kraus, INSTITUT RUĐER BOŠKOVIĆ
Izv. prof. dr. sc. Darija Vukić Lušić, NASTAVNI ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO PRIMORSKO – GORANSKE ŽUPANIJE
Prof. dr. sc. Renato Ivče, SVEUČILIŠTE U RIJECI, POMORSKI FAKULTET

Više o projektu