Festival frankofonih studenata...
Autor: Karlo Brunović

Od 15. do 19. svibnja na Sveučilištu u Zagrebu održat će se Festival frankofonih studenata srednje i istočne Europe. Festival zajednički, pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske, organiziraju Sveučilišna agencija za frankofoniju (www.auf.org) i Sveučilište u Zagrebu.

Ističemo dva zanimljiva događanja u sklopu festivala: u utorak 16. svibnja  predavanje o migracijama znanstvenika i umjetnika koje će održati prof. dr. sc. Davor Pavuna (EPF Lausanne) i prof. Pavao Mašić (Muzička akademija Sveučilišta u Zagrebu), a u srijedu 17. svibnja okrugli stol o francuskome jeziku i zapošljivosti, na kojemu se očekuje sudjelovanje diplomata, predstavnika akademske zajednice i gospodarskoga sektora te predstavnika Europske komisije.

Više informacija dostupno je ovdje.

Radni jezik svih festivalskih događanja i aktivnosti je francuski.

(Napomena: Zbog ograničenog kapaciteta dvorana, svečanosti otvaranja i zatvaranja festivala dostupne su uz pozivnicu.)