Opcije pristupačnosti Pristupačnost
O djelatniku
doc. dr. sc. Nikola Adžaga
Zvanje:docent
Lokacija: D115
Konzultacije:

Online po dogovoru mailom (ili preko MS Teams).

Uživo: ponedjeljkom u 12 sati (D115) ili po dogovoru mailom.

Telefon:01/4639 462
Telefon kućni:462
E-mail: E-mail
Zavod/služba: Zavod za matematiku
Godina doktoriranja:2018.

Nastava

preddiplomski

diplomski

Životopis

2013. - 2018. Doktorski studij matematike, Prirodoslovno-matematički fakultet, Sveučilište u Zagrebu. Disertacija Diofantove m-torke u prstenima cijelih brojeva obranjena sa summa cum laude, pod vodstvom prof. dr. sc. Alana Filipina.

2010. - 2012. Sveučilišni diplomski studij računarstva i matematike, Prirodoslovno-matematički fakultet, Sveučilište u Zagrebu. Diplomski rad Paralelizacija gramatičke evolucije, obranjen sa summa cum laude, pod vodstvom prof. dr. sc. Sanje Singer i doc. dr. sc. Tina Stankovića.

2008. - 2011. Sveučilišni preddiplomski studij psihologije. Filozofski fakultet, Sveučilište u Zagrebu.

I have realized that some of the e-mails sent to my faculty address may have got stuck (for an unknown reason as yet). In case you've sent me an e-mail and haven't received an answer, please try to resend it to nikola.adzaga@mnm.hr.

Objavljeni radovi u Hrvatskoj znanstvenoj bibliografiji (CROSBI)
Napomena: Ove radove održava Knjižnica Instituta Ruđer Bošković koja vodi projekt Hrvatske znanstvene bibliografije CROSBI. Ovim linkom možete vidjeti sve podatke o radovima koje su autori unijeli u bazu podataka.

Za sve izmjene možete se obratiti na help@bib.irb.hr, a na istu adresu možete uputiti i sva vaša pitanja i sugestije vezana uz CROSBI.
Izabrane publikacije
  1. N. Adžaga, S. Chidambaram, T. Keller, O. Padurariu, Rational points on hyperelliptic Atkin-Lehner quotients of modular curves and their coverings, Proceedings of the Algorithmic Number Theory Symposium, ANTS-XV, to be published in Research in Number Theory
  2. N. Adžaga, V. Arul, L. Beneish, M. Chen, S. Chidambaram, T. Keller, B. Wen, Quadratic Chabauty for Atkin-Lehner Quotients of Modular Curves of Prime Level and Genus 4, 5, 6, to be published in Acta Arithmetica
  3. N. Adžaga, A. Filipin, Z. Franušić, On the extensions of the Diophantine triples in Gaussian integers, Monatshefte für Mathematik (2022), pdf
  4. N. Adžaga, On the size of Diophantine m-tuples in imaginary quadratic number rings. Bulletin of Mathematical Sciences, 11 (2021), 1; 1950020, 10 stranica.
  5. N. Adžaga, A. Dujella, D. Kreso, P. Tadić,
    Triples which are D(n)-sets for several n's. Journal of Number Theory. 184 (2018); 330-341.
  6. N. Adžaga, Automated conjecturing of Frobenius numbers via grammatical evolution. Experimental Mathematics. 26 (2017), no. 2; 247-252.

Prezentacija "Rational points on quotients of modular curves by Atkin-Lehner involutions" koju sam održao na Number Theory Conference 2022 (In honour of Professors Kálmán Gy®ry, János Pintz and András Sárközy) 2022. u Debrecenu.

Prezentacija "Diophantine triples and quadruples with several D(n)-properties" koju sam održao na Journées Arithmétiques 2019. u Istanbulu.